Cedarcrest Cross Country All - Cascade Team

First Team - Places 1 through 7 at the Cascade Conference Championships

Second Team - Places 8 through 14 at the Cascade Conference Championships

 

Amelia Anderson - 2013 First Team (3rd), 2012 First Team (4th), 2011 First Team (6th) & 2010 Second Team (8th)

Mary Cate Babcock 2017 Second Team (11th), 2016 Second Team (10th) & 2015 Second Team (10th)

Jessica Beam - 2010 Second Team (13th) & 2007 First Team (3rd)

Ben Benson 2017 First Team (3rd) 2016 First Team (5th) & 2015 First Team (6th)

Chase Bolin 2016 Second Team (12th) & 2015 Second Team (12th)

Megan Brimley - 2012 Second Team (13th)

Katie Bunker - 2007 Second Team (9th)

Diana Carr - 2013 First Team (4th) 2012 First Team (7th), 2011 First Team (7th) & 2010 Second Team (10th)

Gage Catherman- 2011 Second Team (11th)

Cody Chappell - 2005 First Team (5th) & 2004 Second Team (8th)

Dominic Dams - 2012 First Team (7th)

Josh Denison - 2010 Second Team (13th) & 2009 Second Team (8th)

Elsie Dombek 2017 First Team (2nd) & 2016 First Team (6th)

Missy Dowd - 2009 First Team (6th) and 2008 First Team (2nd)

Ruby Farias - 2014 Second Team (11th)

Aryia Farnworth - 2017 Second Team (14th)

Ian Fay 2016 First Team (4th), 2015 First Team (3rd), 2014 First Team (5th) & 2013 Second Team (13th)

Sam Grady - 2008 Second Team (9th)

Jonathan Gunderson - 2013 First Team (7th) & 2012 Second Team (12th)

Kelly Hall - 2017 First Team (7th)

Cameron Hammontree 2015 Second Team (8th) & 2014 First Team (6th)

Cullen Hammontree - 2004 First Team (7th)

Molly Hammontree - 2012 Second Team (12th) & 2011 Second Team (10th)

Isaac Harper - 2014 Second Team (12th)

Tasha Hartwig - 2011 Second Team (11th)

Bryce Hefner - 2017 First Team (10th)

Mason Heller - 2007 First Team (4th)

Cecelia Kiesow 2015 Second Team (14th)

Emmett Klaiber 2017 First Team (6th) & 2016 Second Team (10th)

Alicia Krivanek 2017 First Team (7th), 2016 First Team (1st), 2015 First Team (2nd) & 2014 Second Team (8th)

Lily Krueger 2016 First Team (5th), 2015 Second Team (8th)

Ryan LaTurner - 2017 Second Team (12th)

Chad Linnerooth - 2010 Second Team (12th) & 2009 Second Team (13th)

Tony Minaglia - 2008 First Team (6th)

Mitchell Montgomery - 2011 First Team (4th) & 2010 Second Team (8th)

Daniel Murphy 2016 Second Team (14th)

Logan Orndorf - 2013 First Team (1st), 2012 First Team (1st), 2011 First Team (3rd) & 2010 Second Team (10th)

Desiree' Nieblas - 2009 Second Team (10th)

Mariah Pyle - 2008 First Team (6th)

Quinn Radbourne - 2013 First Team (6th) & 2012 First Team (5th)

Caitlin Ramirez - 2006 First Team (1st), 2005 First Team (1st) & 2004 First Team (4th)

Megan Reid 2016 Second Team (14th)

Gunnar Schultz 2015 Second Team (14th)

Brady Shaw - 2017 Second Team (14th)

Madi Shinn 2016 First Team (2nd), 2015 First Team (4th) & 2014 First Team (4th)

Tia Smith - 2008 First Team (7th)

Cara Strodel - 2010 First Team (1st), 2009 First Team (4th), 2008 First Team (1st) & 2007 First Team (2nd)

Hayden Teachout - 2008 Second Team (10th)

Grant Van Valkenburg 2017 First Team (2nd), 2016 First Team (3rd) & 2015 First Team (5th)

Kate Vergillo 2017 Second Team (8th), 2016 Second Team (12th) & 2015 Second Team (9th)

Miranda Vergillo - 2011 Second Team (13th)

Cody Wanichek - 2012 Second Team (10th) & 2011 Second Team (8th)

Kiana Ward - 2014 Second Team (9th)

Olivia Waterman - 2013 First Team (2nd), 2012 First Team (5th) & 2011 Second Team (8th)

Justin Young - 2017 Second Team (13th)